POZPS Białystok

Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt

2021-06-23

W dniach 17.06-20.06 w Łasku (woj. Łódzkie) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza kadra prowadzona przez Izabelę Nowicką (UKS SET WASILKÓW) i Jolantę Rafało (UKS OLIMPIK MOŃKI) trafiła do grupy z województwem śląskim, podkarpackim i lubelskim.

Rywalizację rozpoczęliśmy od przegranej z kadrą Śląska 0:2 (13:25,7:25). Był to mecz jednostronny. Przeciwniczki dominowały w każdym elemencie, a w szczególności w zagrywce, która sprawiła nam ogromny kłopot. Warto dodać, że kilka zawodniczek Śląska to reprezentantki młodzieżowej kadry Polski.

Drugi mecz rozegraliśmy z Lubelszczyzną i przyniósł on wiele emocji. Początek pierwszego seta to nasza nerwowa gra i dużo błędów własnych. Jednak dziewczyny punkt po punkcie dogoniły rywalki między innymi za sprawą mocnych serwisów Hanny Babińczuk (UKS SET WASILKÓW) i Ingi Nowalskiej (Sas Sejny). Gra się uspokoiła i dziewczyny nie oddały prowadzenia do końca seta. Warto zaznaczyć, że dobra zmianę dała Magdalena Milewska (UKS Danex Siemiatycze).
Drugi set to zdecydowana przewaga naszej kadry. Jednak zbyt łatwo zdobywane punkty rozluźniły dziewczyny i zamiast szybkiej wygranej mieliśmy bardzo nerwową końcówkę seta. Przy stanie 23:23 dużo zimnej krwi zachowalal Olivia Aleksiejuk (MOSiR Bielsk Podlaski) i mecz zakończył się nasza wygraną 2:0 (25:22,25:23). Wspomniana zawodniczka została MVP tego spotkania, jednak każda z dziewcząt zasługuje na pochwalę po tej wygranej, w szczególności Julia Wieczorek (Rekord Zambrów), która była pewnym punktem zarówno w przyjęciu jak i w ataku.

Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na świętowanie zwycięstwa, bo czekał już na nas mecz z Podkarpaciem.
Nasze dziewczyny pobudzone zwycięstwem bardzo dobrze weszły w spotkanie, jednak radość nie trwała zbyt  długo, bo przy stanie 9:9 na zagrywkę weszła kapitan zespołu przeciwnego i rozbiła kompletnie nasze przyjęcie. Set przegraliśmy do 13. Drugi set to dominacja Podkarpacia od początku i set zakończył się 25:10.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, jak i organizacyjnym.