POZPS Białystok

Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej

Turniej Tauron Dystrybucja Czanka Cup

2022-05-07

W dniach 29.04- 01.05  Kadra Województwa Dziewcząt przygotowujaca się do RTNO brala udział w bardzo prestiżowym turnieju "Tauron Dystrybucja Czanka Cup" w Częstochowie. Wśród dwunastu zaproszonych drużyn znalazły się m.in. MOS WOLA Warszawa, kadra województwa Łódzkiego, złożona m.in. z v-ce mistrzyni kraju, Mistrz Śląska Młodziczek - gospodynie turnieju, drużyna z Ukrainy oraz z Czech.

Turniej Tauron Dystrybucja Czanka Cup

W turnieju drużyny byly podzielone na dwie grupy - trafiliśmy do grupy A wraz z Esperanto Warszawa, UKS Gminy Miękinia, Orbita Zaporoże (Ukraina), KPKS Halemba i gospodarzarzem Turnieju Czestochowianką Częstochowa. Po nierównej, momentami dobrej grze naszego zespołu, zajęliśmy 3 miejsce w grupie i pomimo że nie przegraliśmy żadnego spotkania pozostała nam walka o miejsca 5-8. 

W niedzielę rano przyszło nam się zmierzyć z młodszymi koleżankami aktualnych Mistrzyń Polski Mos Wola Warszawa. Niestety po dość wyrównanej walce przegraliśmy to spotkanie.

O miejsce 7 zagraliśmy ponownie z gospodarzem turnieju i o ile w pierwszym meczu wynik był nierozstrzygnięty, w tym spotkaniu zagraliśmy bardzo dobrze I wygraliśmy 2:0.

Turniej był wspaniałą okazja, aby sprawdzić dyspozycję wszystkich zawodniczek.

A trenerki Izabela Nowicka  i Jolanta Rafalo mogły zdecydować kto będzie reprezentować nasze województwo w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się w dniach 6-7.05 w Warszawie.

Chcieliśmy bardzo podziękować Częstochowiance Częstochowa i Michałowi Kalocie za zaproszenie i pogratulować fenomenalnej organizacji całego przedsięwzięcia. Perfekcja w każdym calu. Było Nam niezmiernie miło, że mogliśmy być częścią tak wspaniałej imprezy.

Skład na RTNO:

 1. HANNA BABIŃCZUK (UKS SET WASILKÓW/REKORD ZAMBROW)
 2. MARTYNA KOZŁOWSKA ( UKS SET WASILKÓW/ REKORD ZAMBROW )
 3. HANNA PERZYK ( UKS SET WASILKÓW/REKORD ZAMBROW)
 4. JULIA WIECZOREK (REKORD ZAMBROW)
 5. KAMILA LEŚNIEWSKA (REKOR ZAMBROW)
 6. WERONIKA WIAKSA (REKORD ZAMBROW)
 7. INGA NOWALSKA (SAS SEJNY)
 8. KORNELIA NAUMCZUK ( MOSiR BIELSK PODLSAKI)
 9. MAGDALENA PASIECZNIK (MOSIR BIELSK PODLASKI)
 10. HANNA URBAŃSKA (UKS DANEX SIEMIATYCZE)
 11. BEATA OSIPIAK (UKS DANEX SIEMIATYCZE)
 12. MAGDALENA MILEWSKA ( UKS DANEX SIEMIATYCZE).

W turnieju brały również udział Olivia Aleksiejuk i Magdalena Kłopotowska.

Turniej Tauron Dystrybucja Czanka Cup